1 000 433

Bře 14, 2023

1 000 433 1

Většina pitomců s titulem žije v iluzi toho, že je nemůže nikdy nahradit hloupá umělá inteligence nebo inteligentní robot, evoluce nám jasně dokazuje to, že vše je zde dočasně a trvale je zde jenom smrt nebo změny. Optimalizace a automatizace zasáhla nejprve vše co se opakuje a je to jednoduché, neustále mnoho specializací díky evoluci zaniká a vznikají nové specializace, a tak byl před třiceti lety pro lidi globálně dostatek práce za dobrou mzdu.

Jenže s příchodem digitalizace před třiceti lety se začala rychle měnit situace a každá organizace, staré specializace globálně rychle všude zanikají, ale nevzniká už globálně dostatek specializací pro ty, kterým díky digitální evoluci zanikla jejich specializace. Globální konkurence a globální nezaměstnanost má za následek ekonomické a sociální problémy, na které nemá nikdo z politiků optimální rychlé řešení.

Přichází doba dálkového ovládání, a to logicky povede nakonec k tomu, že se začnou průmyslově ve velkém levně vyrábět počítače s umělou inteligencí a roboti s umělou inteligencí, nakonec zde bude pro děti i levný malý plyšový medvěd s umělou inteligencí. Proč by zde za třicet let nemohl být globálně běžný robot prezident, který bude vyznamenávat roboty?

Co ale budeme dělat za třicet let s lidmi, pro které zde už nikde nebude zaměstnání za mzdu? Teoreticky by lidi mohli globálně dostat základní nepodmíněný příjem, jenže dobrota je žebrota, dobrotu si musí každý zasloužit a pokud si někdo dobrotu nezaslouží tak má smůlu. Vše nakonec logicky skončí globálním odsunem lidí do rezervací a zde se oddělí muži od žen, a by se už lidi nerozmnožovali jako egoistický invazní druh.