1 000 424

Bře 14, 2023

1 000 424 1

Architekt Matrixu je vytvořen k tomu, aby představoval tvůrce umělého světa Matrixu. Společně s Vědmou pomáhají držet Matrix na správných kolejích a představuje pro tento systém něco jako Otce. Nachází se v takzvaném „zdroji“, kde se dá dostat jedině s pomocí správného klíče a může tam jít jedině vyvolený.

V této místnosti se nachází Architekt na své černé kožené kancelářské sedačce, kolem něj jsou na bocích dvoje dveře a na stěnách TV obrazovky, kterými pozoruje, co se děje v Matrixu. Architekt je naprogramován jako starší muž, s bílými vlasy, kde má tak trošku nad čelem plešku, má modré oči.

Nosí bílý kabát, šedý kabátek, bílou košili a černou kravatu, pak nosí bílé kalhoty a černé boty. Jeho povaha je tak spíš něco jako pesimista, nemá žádné city, všechno prostě řeší rovnicemi. Myslí si, že má stále objektivní svatou pravdu, nechápe důvody, a je názoru, že tato válka mezi protiklady spojená s kauzalitou je věčná.

Pandemie nebo válka je pro něj běžná dočasná chyba v Matrixu, smrt je jenom ukončení procesu u nějakého evolučního programu, z informací programy vznikají a potom se na informace zase rozpadají, vše se v Matrixu recykluje a jedinou jistotou je zde nejistota.