Správnou odpovědí na tuto těžkou filosofickou otázku je to, že čas a prostor ve kterém vše existuje po nekonečnou dobu, je to, že vše je zde testovací evoluční verze a naděje na finální verzi to je naivní utopie. Je to jako s novou verzí operačního systému, která je nejprve testovací verzí a když se konečně eliminují nejhorší chyby tak se z ní stane finální verze, která je k dispozici uživatelům.
Máme problémy s mnohým od narození do smrti, protože nejsme dokonalí a realita ve které žijeme není dokonalá. Ten, kdo poukáže na chyby v totalitě, tak si koleduje o to, že zle skončí jako třeba Jan Hus nebo Ježíš Kristus. Kritizovat v totalitě smějí jenom ti co jsou mocensky nahoře, ty, co jsou mocensky dole, podle hesla moje hra a moje svatá pravidla, co je dovoleno mocným to je zakázáno bezmocným.
Proč vlastně je pro nás tak velikým problémem odstranit chyby co jsou v nás a okolo nás? Příčinou jsou veliké investice, o které přijdeme, pokud chyby odstraníme, za vším byla a bude ekonomika, protože vše je hra o hodnoty a pravidla určuje situace nebo organizace. Teprve krize donutí společnost k tomu, aby začala odstraňovat chyby v konzumním systému, a tak zde platí že každé zlo je zde pro něco dobré.
Největší chybou je dneska špatná kontrola mocných a bohatých lidí, už bylo dost pokrytectví, kdy ti, co jsou nahoře hlásají malé platy a sami mají veliké platy. Pandemie dneska v nahotě odhaluje to, že člověk zde je jenom levným testovacím materiálem a mnoho mrtvých to je pro elitu jenom statistika, tragédie je, pokud na pandemii zemře celebrita. Navíc přichází automatizace a optimalizace to bude mít za následek velikou nezaměstnanost a tím i bídu, nová pracovní místa nevzniknou a dojde i na vysokoškoláky.
Velikým šokem bude zavedení umělé inteligence, bude to něco jako současná pandemie, na kterou jsme nebyli připravení. Najednou se zjistí že se zaměstnavatelé už k ničemu nepotřebují lidi, co sedí v kanceláři, všechnu kancelářskou práci zastane umělá inteligence a bude pracovat bez odpočinku a zadarmo. Práce se začne přesouvat do virtuální reality, místo koukání do mobilních telefonů, bude každý mít na očích virtuální brýle, a tak skončí problémy s tím, jak lidi vypadají a jaké mají pohlaví nebo jakou mají kulturu. Svět se stane jednou globální virtuální vesnicí, kde nejsou už hranice a politici.