1 000 396

Bře 13, 2023

Vše je zde evoluční experiment, který je založen na testování a kontrole, každý úspěch je zde dočasnou iluzí, mnozí se logicky ptají a jaký to má smysl bojovat o hodnoty, když stejně jsme zde všichni dočasně! Ano, mocní na bezmocných parazitují, tak funguje ekosystém i civilizace, pokud by zde nebylo věčné napětí mezi mocnými a bezmocnými tak by zde nebyl ani člověk a jeho civilizace.

Dogmatické totality stvořili civilizaci, ve které je rozdělní na mocné a bezmocné, jenom v pohádkách může bezmocné zvítězit nad mocným! Jelikož jedinec nic nedokáže tak vznikají společnosti a organizace, v organizacích a společnosti nemůže být emancipace, a tak je zde rozdělní na mocné a bezmocné, rozdělní na mocné a bezmocné je správné, pokud nedojde k překročení normálních limitů.

Války jsou klasickou ukázkou překročení normálních limitů, zde platí, když něco nejde vyřešit po dobrém, tak je snaha to vyřešit po zlém, nic nového pod sluncem stejně jednají i; viry, mikroorganismy, rostliny, zvířata atd. Logicky je zde otázka, proč mnohé nejde vyřešit po dobrém, a tak se to musí řešit po zlém?

Podívejme se na to, že lidi, co žijí v civilizaci nedbají o svoji imunitu, a toho využívají viry, aby na člověka zákeřně zaútočili, je to marnost říkat lidem co je správné a co je chybné, lidi musí padnout na existenční dno, aby jim došlo to, že jsou pitomci, co dělají jednu pitomost za druhou.

Moudrost je v tom se poučit díky moudrým knihám z chyb které se dělali v minulosti a hloupost je nepoučit se ani z vlastních chyb. Zavádíme dneska všude optimalizaci a automatizaci, nebude to trvat už evolučně dlouho a najednou zde bude robot prezident co bude vyznamenávat roboty, lidi se odsunou z civilizace do rezervací, pro nikoho nikde nebude výjimka nebo imunita!