1 000 394

Bře 13, 2023

Moudrý je ten kdo přečetl hodně moudrých knih, to platilo do té doby, než došlo k zavedení; filmu, rádia, televize, internetu atd. dneska je možné si číst mnoho knih které jsou digitalizované a některé jsou i dostupné zadarmo. Je to celé o nabídce a poptávce, je rozhodně pohodlnější sledovat film který vychází z nějaké hodnotné knihy než číst mnoho hodin tuto knihu.

Sociální sítě začínají nahrazovat čtení moudrých knih, jde zde hlavně o Facebook, Instagram, Twitter, YouTube atd. všichni koukají všude do chytrých velikých telefonů a na uších mají sluchátka, začínáme tak existovat v digitální realitě ve které si každý hraje na to co není. Otázkou je jaké knihy by měl moderní člověk číst, nebo by už neměl žádné knihy a časopisy číst?

Knihy jsou teorie, které nám umožňují dělat něco co je nám cizí profesionálně, klasikou jsou kuchařské knihy, naučíme se to nejprve teoreticky a potom se to snažíme dělat prakticky, život byl a bude pohyb do cíle a při tomto pohybu musíme řešit problémy. Jde o to se pohybovat do správného cíle a pohybovat se; rychle, pohodlně, bezchybně atd. to je optimální teorie, která se v praxi obtížně realizuje!

Vše je o začátku naší životní cesty, rozhodujících je existenčně prvních patnáct let našeho života, ukázkovým příkladem zde jsou lidské děti, která odchovala divoká zvířata, člověk odchovaný zvířaty myslí a chová se jako zvíře a jakákoli snaha mu nějak pomoci je naivní a marná! Funkční rodina je základem lidské kultury, jakmile dogmatická totalita učiní rodiny nefunkční, tak následkem je nefungující politika a ekonomika.

Rodinu nemůže nahradit stát a jeho bezcitné továrny na výchovu konzumních otroků, tím že jsme donutili násilím rodiče k tomu, aby žili dlouho daleko od svých dětí jsme zničili funkční rodiny, nemůžete chtít od rodičů co přijdou ze zaměstnání domů unavení, aby se ještě rádi věnovali dobře svým dětem, ekonomické otroctví nemá žádnou životní koncepci, a tak je zde logicky antikoncepce a potraty!

Mít hodně dětí je dneska všude na světě luxus, který si ekonomičtí otroci už nemohou dovolit, proč musí ženy, co mají děti chodit do zaměstnání za ubohé mzdy? Příčinou jsou veliké monopoly, které z lidí udělali ekonomické otroky, největším monopolem je všemocný stát, on rozhoduje o nás bez nás po celý život, pro stát je každý člověk statisticky jenom hříšná ovce a prezident, je zde svatým pastýřem, kterému slouží mocní státní zaměstnanci.