1 000 373

Bře 12, 2023

Když vaříme tak postupujeme podle receptu, samotný recept nestačí musíme mít i dlouhou praxi, stejné je to i s programováním kdy bez praxe vytvoříte jenom drahý programový zmetek! Tak jako jsou kuchaři, co vaří ve velkém ve veliké kuchyni pro mnoho lidí tak jsou i kuchaři co vaří v malé kuchyni pro málo lidí, stejné je to i s programátory, někdo programuje ve velkém pro mnoho lidí a jiný programuje v malém pro málo lidí.

Největším problémem kuchařů a programátorů je že při práci často myslí, protože hovno vědí! Podívejme se na složité programové systémy, které používáme často. Programátoři při programování těchto složitých programových systémů mnoho mysleli, a tak jejich práce stojí za hovno, problémem je to že se programátoři dlouhodobě nespecializují, nikdo nemůže dobře rozumět všemu!

Vše dneska směřuje všude k tomu, že se univerzálnost nahrazuje specializací, bohužel nadřízení si myslí že když je někdo profesionální programátor, tak musí zvládnout naprogramovat cokoli, nejhorší je srážka s blbým nadřízeným, který si myslí že je vševědoucí bůh, a nepřipustí si nikdy to je, že starý vůl, který dělá často voloviny, neřešte to, že je váš nadřízený blbec, ale odejděte rychle jinam!