1 000 365

Bře 12, 2023

Subjektivně považuji za začátek digitální kultury vznik knihoven, kde si bylo možné levně půjčovat knihy, tím začal věk levně dostupných hodnotných informací, potom přišla televize a dneska máme k dispozici internet a mobilní telefony. Mnoho jsem dlouho uvažoval nad tím, jak by měla vypadat nová Bible, která by nahradila starou Bibli, která je už v dnešní době nepoužitelná v praxi.

Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. To je začátek staré Bible, a každému je jasné to že jde o mytologickou pohádku pro naivní pitomce! Jsou i jiné svaté knihy z různých kultur, ale i zde jde jenom o mytologické pohádky, při čtení starých knih poznáváme kulturní zaostalost, v jaké lidi v minulosti museli žít. Myslíme, protože něco nevíme, čím více toho víme tím méně chybujeme!

Vše se točí v kruhu, a tak zde není žádný počátek vesmíru a života, je zde jenom napětí mezi protiklady a tato energie vytváří příčiny a jejich následky, boha jsme si vymysleli abychom mohli snadno z druhých dělat pitomce, na počátku svaté víry zde byla víra v přírodu a potom evolučně vznikla víra v kult lidské svaté osobnosti, dneska je zde víra ve výhody a drogy.