1 000 341

Bře 12, 2023

1 000 341 1

Ve snaze se mít lépe došlo evolučně k tomu, že se živé systémy naučili tomu, jak cestovat mnoha způsoby s cestováním přišli výhody i nevýhody. Později došlo i k tomu že necestovali jenom lidi, ale cestovalo i zboží a materiál.

Pomocí rychlé dopravy se lze snadno a levně dostat daleko od domova, nemusíme cestovat jenom tělesně, můžeme i cestovat psychicky pomocí čtení časopisů a knih, nebo díváním na barevný monitor v buducnosti zde bude i virtuální realita pomocí které budeme běžně cestovat po celém světě.

Cestování je dneska globální průmysl, který zaměstnává veliké množství lidí, v; dopravě, ubytování, stravování, reklamě atd. Uvažujeme už o cestování do vesmíru a taky bychom chtěli i cestovat časem do minulosti a budoucnosti, zatím je to ale jenom o našich naivních snech, které neumíme v praxi realizovat.

S cestováním přichází mnoho problémů, na které nejsme připravení. Nejvíce cestujeme do školy a zaměstnání, jenže takové cestování nemáme rádi, protože to považujeme většinou za plýtvání časem. Zajímavé je cestování myšlenek v naší hlavě, mnoho myšlenek na cestě do cíle zabloudí, protože nemáme v hlavě pořádek, s tím ale nic nejde dělat.