1 000 340

Bře 12, 2023

Prodeje knih všude dlouhodobě klesají, protože lidi se digitalizovali, a tak si knihy nekupují a čtou to co je na internetu pomocí telefonu nebo počítače, starší lidé zase sledují hodně televizi. Nejprve se začal prodej knih snižovat díky veřejným knihovnám a potom lidi začali knihy kopírovat bez svolení autora, to dělali hlavně studenti a lidi co pracují v kanceláři.

Prodej knih snížil i prodej novin a časopisů, protože noviny a časopisy pružně reagovali na to co čtenáři potřebovali. Knihy jsou dneska obtížně prodejným zbožím, a to zejména u nás, protože jsme malým chudým národem. Podobně dopadl i prodej populární hudby na CD disku, protože lidi mají hudbu v počítači a mobilu, tuto hudbu většinou získávají zadarmo mnoha způsoby.

Globalizace, digitalizace, optimalizace, automatizace atd. je jako dominový efekt, kdy to začne nenápadně pomalu a pořád to postupuje, a tak padá jeden druh výnosného podnikání za druhým. Příchod umělé inteligence bude pro naši civilizaci stejný jako příchod současné pandemie, najednou začnou mizet globálně pracovní místa tak rychle, že se začne hroutit celý konzumní centrální systém, který je postaven na levné práci a veliké spotřebě zboží.