1 000 333

Bře 12, 2023

Poslední dobou je na internetu mnoho zločinců, co se snaží škodit uživatelům internetu a internetová policie zde selhala, pořád mě Windows hlásil to, že se něco snažilo napadnout můj počítač s Windows 11, navíc můj starý záložní počítač s Windows 10 nemohl být aktualizován na Windows 11 prý že má starý procesor Intel® Core™ i3-6100 a nemá zabezpečení pomocí čipu TPM 2.0.

Když bezpečnost tak skončit s Windows jiná cesta zde není! Testoval jsem různé Linuxové distribuce a rozdíly jsou mezi nimi bezvýznamné, největší problém je zde většinou s lokalizací do češtiny ideální by bylo vytvořit konečně Linuxovou distribuci optimalizovanou na naše národní prostředí. Upravil jsem si vzhled Kubuntu tak že se podobá Windows 11.

Nainstaloval jsem si prohlížeč Microsoft Edge a jako kancelářský balík používám Only office. Nevyhazujte počítače s Windows a nainstalujete si na ně Kubuntu, je to jenom o tom si zvyknout na něco co je nové a jak si zvyknete, tak na Windows rychle zapomenete, dobrým řešením je i koupit si počítač od Apple zde je ale UNIX který je uživatelsky velmi dobrý, akorát vás bude rozčilovat jiné rozložení klávesnice a jiné zkratky, je zde veliký problém s nedostatkem programů, vhodné spíše pro podnikatele a obchodníky, co mluví anglicky.