1 000 322

Bře 11, 2023

1 000 322 1

Minulé už nezměníme, o budoucím nic nevíme, v současnosti nám změny dělají ze života očistec, počasí je změnou, se kterou nejde nic udělat, žádný bůh, nebo svatý spasitel nezajistí optimální trvalé počasí všude na světě, podobná je situace u toho že je zde vše dočasným evolučním experimentem, naše možnosti jsou mnohým limitované.

Změny byly a budou, to je jediná jistota, o kterou nestojíme, každá změna má svoji příčinu, některé změny nám přinášejí dobro a jiné změny nám přinášejí zlo. Windows 11 přišel s novou změnou, že nepůjde nainstalovat na staré počítače, podobná je situace u mobilních telefonů, kde taky nový operační systém Android nejde nainstalovat na staré telefony.

Velmi dlouho zde byli dogmatické centrální totality, ve kterých byla u moci všemocná elita, která mohla neomezenou moc předávat svým dětem. To se začalo rychle měnit s příchodem gramotnosti a tisku knih, kdy už nebylo možné s lidmi snadno manipulovat pomocí propagandy a cenzury.

Mnozí si naivně myslí to, že nám vládnou politici, co si mediálně hrají na to, že jsou všemocní, politici jsou jenom loutky, které ovládají závislosti, vše, co je živé to je loutkou, kterou ovládají závislosti, na vrcholu našich závislostí je seberealizace, jenom iluze nám mohou poskytnout seberealizaci, každý tak má svůj svět ubohých iluzí, ve kterém je mu dočasně dobře.