1 000 291

Bře 11, 2023

Napadlo mě zamyslet se nad smyslem naší televize která je zde už 70 let. Nemyslím tím teď ten přístroj, spíš jsem chtěl poukázat na zbytečnost všech těch pitomých stanic. Proč nás televize stále dokola krmí těmi nekonečnými, bezduchými seriály? K čemu nám je tolik různých životních osudů, leckdy tak podobných těm našim? Nad tím se mi chce vždycky brečet, nebo zuřit, vždyť jsou to pořád dokola ty a samé slátaniny jen v trochu jiném odstínu. To všichni žijeme tak strašně nudné životy, že se na ně, ovšem ještě v mnohem horším provedení, pak musíme koukat v televizi?

Jenže všude se dozvídáme, jak moc jsou to divácky oblíbené pořady! Čí oblíbené pořady to jsou? Mě se na to neptali a neznám ve svém okolí přátel a rodiny člověka, který by něco z toho sledoval. Ovšem vím, že takoví lidé jsou. Nechci jednoduše přijít o poslední špetky zdravého rozumu díky pitomé reklamě. Někdy si opravdu říkám, že na oněch konspiračních teoriích něco je, a že se nám opravdu elity snaží prostřednictvím televize vygumovat rozum a udělat z nás ještě větší a poslušnější stádo pitomců. Pokud bych měl ohodnotit upadající televizní zábavu, napadá mě už jenom sekta Kršna.

Čím to je, že za totality vznikal humor, a dnes když máme svobodu, se utápíme v odpadní stoce televizního průmyslu? Čím to je, že něco takového už není a raději se točí ubohé, malomyslné seriály a trapné reality show? Lidé ztratili touhu po inteligentní zábavě a raději si nechávají dobrovolně vymývat mozky reklamou na pitomosti. Je opravdu smutné, jakým směrem se ubírá vývoj rozvoj naší konzumní kultury. A těm, co mi zase poradí, abych tu televizi vypnul a nedíval se na ni, když jsem nespokojený, povím, že ji mám opravdu vypnutou, a zapnu ji jenom když se dlouho nahrává veliká aktualizace Windows 11.