1 000 282

Bře 11, 2023

Život je boj, jak pravil klasik a moderní válka se odehrává ve virtuální realitě, moderní zbraní je dneska počítač rychle připojený k internetu, výběr počítače je jako výběr specializace, kterou budete dělat celý život, nabídka počítačů je veliká od mnoha výrobců, pravdou je že většina počítačů se stejně vyrábí v Číně, protože je tam levná pracovní síla. Moderní doba je o mobilnosti proto jsou tak populární chytré telefony a notebooky.

Kde jsou ty dávné doby kdy zde místo počítačů byli psací stroje a místo internetu zde byla černobílá televize. Zprvu byli první počítače veliké a drahé, velikou evoluční změnou byl vynález tranzistorů a potom přišli počítačové procesory. Dneska zde máme už notebooky, které se snadno přenáší a vydrží dlouhou dobu bez připojení do zásuvky. Aby mohli počítače fungovat tak potřebují operační systém a připojení k internetu.

Dlouhou dobu je zde konkurence mezi; Windows, Linuxovou distribucí, UNIX, macOS atd. často zde jsou na internetu spory o to jaký operační systém je nejlepší? Každý operační systém má svoje výhody a nevýhody záleží na tom, na co se bude operační systém používat!