1 000 136

Bře 8, 2023

Mnohé z dálky vypadá jinak než z blízka, a tak může staré z dálky vypadat jako nové. Za posledních sto let tedy od roku 1923 se událo obrovské množství změn, soupis všech těchto změn by vydal na mnoho knih, to logicky vedlo k tomu, že se změnil i člověk, a to hlavně po stránce psychické, tělesně jsme se nijak evolučně nezměnili, protože tělesné změny probíhají evolučně pomalu.

Jak se změnila naše psychika to je zásadní otázka, na kterou je třeba správně odpovědět? Největší změnou u naší psychiky je závislost na náhražkách, průmysl začal ve velkém pro naši psychiku produkovat mnoho náhražek jde o; léky na psychiku, hudbu, rádio, televizi, internet, mobilní telefon, notebook, automobil atd. moderní člověk si už neumí představit svůj život bez náhražek.

Najednou zjišťujeme to, že nám začínají konkurovat stroje a programy, je zde už i inteligentní program který vám dokáže rychle odpovědět na vaše otázky, sice ty odpovědi nejsou dokonalé, ale jsou mnohem lepší než odpovědi, jaké nám poskytují cizí lidi na internetu. Rozhodně ale nečekejte od inteligentního programu zázraky, kdy vám on poradí, jak se dožít vysokého věku nebo jak být bohatý.

Pokud evolučně vznikne nějaká výhoda tak na začátku slouží většinou jenom elitě a po určité době začne sloužit i obyčejným lidem, takovou převratnou výhodou byl mobilní telefon, který na počátku byl zde jenom pro elitu a dneska je dostupný i obyčejným lidem. Moderní počítačové hry nás připravují na příchod virtuální globální reality, ve které budeme už brzo trávit mnoho času a tato virtuální realita se pro nás stane drogou na které budeme všichni závislí.

Začíná evolučně končit dlouhé temné kulturní období, kdy jsme byli v dogmatických totalitách ovce a z ovcí se začínají stávat pastýři. Ovce tráví hodně času u televize, pastýř tráví hodně času tím, aby v televizi vystupoval jako celebrita! Mnoho lidí touží po seberealizaci a nechtějí už být ovcí a chtějí být pastýřem, být po celý život ovcí to je starý způsob existence, nový způsob existence je být po celý život pastýřem.

To bude možné, jakmile propojíme digitálně optimálně v reálném čase všechny lidské mozky, a tak vznikne nový konzumní systém ve kterém už lidi nedělají chyby. Takto se čerti promění na anděly a tím se peklo promění na ráj, tím skončí všechny snahy o to manipulovat s lidmi násilně pomocí centrální propagandy a cenzury, nebudou zde už blázni, co měli bláznivé nápady jako je třeba; válka, revoluce, konflikt, inflace, vandalismus, populismus, protekce, korupce, centralismus atd.