1 000 120

Bře 8, 2023

1 000 120 1

Doba je zlá a všude je plno tajných agentů co by chtěli prezidenta odposlouchávat a potom jej vydírat. Prezidenti proto nemohou používat obyčejné telefony pro ubožáky, ale mají drahé telefony s vysokou bezpečností. Přestože smartphonům s fyzickou klávesnicí již před nějakou dobou odzvonilo, čas od času se podobný pokus opět objeví. To je případ i značky Planet Computers, která to s telefony s klávesnicí zkouší už potřetí, tentokrát s modelem Astro Slide.

Zařízení ve složeném stavu působí jako konvenční smartphone, vysunutím ze spodní strany z něj vyjede plnohodnotná QWERTY klávesnice, která z něj udělá malý kapesní počítač. Telefon nabízí 6,39“ AMOLED displej. O výkon se stará procesor MediaTek Dimensity 1000 s podporou 5G. K tomu je k dispozici 6 GB operační paměti a 128GB vnitřní úložiště.

Výhodou proti jiným telefonům může být dvojice USB-C konektorů, druhý je zamýšlen pro připojení periferií. Integrovanou baterii s kapacitou 4 000 mAh lze nabít i bezdrátově. K focení pak poslouží 48Mpx kamerka. Na telefonu běží operační systém Android 11, ovšem jelikož jde vlastně spíše o komunikátor, je zde i možný dual boot, uživatel může místo Androidu přepnout na operační systém Linux.