Rubriky
Očistec

Veliký mravní úpadek konzumní společnosti

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Vole, smiř se s tím, že jsi vůl. U nás nežijí lidi, protože nejčastější oslovení je zde vole, volové zde dělají jednu volovinu za druhou a všechny snahy o to aby se z volů stali lidi jsou naivní a marné z vola býka nikdo už neudělá, společnost u nás je založená na tom že je ten druhý vůl a s tím nejde nic udělat, takový je život. Mnozí volové jsou pokrytečtí a hrají si zde na to co ve skutečnosti nejsou, z díla ale jistě nakonec poznáte to že to jsou volové, někdo je zde malým volem a jiný je zde velikým volem, nikdo u nás ale není člověkem který se nechová jako vůl. Kam se člověk podívá, všude slyší „vole“. Nesnáším to slovo.

Nesnáším lidi, kteří za každým slovem, řeknou „vole“. Chápu, že když je člověk naštvaný potřebuje si nějakým způsobem ulevit, tak mu nějaké slovíčko vyklouzne, ale toto? Fajn, když to říká chlap, tak to ještě docela pochopím. Sice to není nějaká kdovíjaká úžasná krása, ale rozhodně je to lepší než u opilý ženský, to je pak vyloženě hrozný. Jasně to mám možnost každý den slyšet. Teda vlastně už to ani neslyším, protože mi to už ani nepřijde divný. Zvykl jsem si na to a nevnímám to, a to je mravní úpadek!

A pokud bych ve vaší přítomnosti mluvil neslušným stylem, raději mi rovnou nalákejte, ano? Ono je totiž nejhorší, že člověk to řekne a ani si to neuvědomí. Tak vole, ty voliči, vole! Ve volbách vol mě! Jasný, vole? Ne, tak tohle bylo možná tak trochu k odlehčení situace. Pravda ale je, že už jsem kolikrát jel autobusem a vzadu seděly děti, jejichž slovník bych tedy nechtěl mít. To si člověk pak přijde, že cestuje s dobytkem a ne s lidmi. Dnes to samé. K smíchu? Proč, když by to mělo být spíše k pláči?

Protože je to tak beznadějné, že se tomu člověk může jenom smát. Tomu se říká mravní úpadek společnosti. A pak se divíme, že mají lidé špatnou slovní zásobu, vždyť se podívejte co nás bombarduje ze všech stran! A jsou to ještě horší výrazy! Je to prostě hrůza sama o sobě! To co děti si dneska dovolí vypustit z huby, to já jsem v jejich věku ani neznal! A i teď bych se některé výrazy styděl vypustit z chřtánu. I když je fakt, že jsem poslední dobou začal taky docela mluvit sprostě. Nebudu si hrát na svatouška a tvrdit, že jsem ten nejslušnější na světě, sami jste se tady již mohli přesvědčit, že když jsem naštvaný, tak pro výrazy daleko nechodím, ale mám určitě hranice, přes které bych nešel, ani za pytel sraček.