Rubriky
Bůh

Proč věříme na pověry?

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Ano, pátek třináctého je spojený s pronásledování templářů (Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu). Zcela reálný základ má tato pověra v pátku třináctého října roku 1307. Právě tento den začal francouzský král s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů po celé Evropě a následný zánik řádu. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za nešťastný den.

Proč věříme na pověry? Často opakovaná lež se stává pravdou, na podobném principu dneska funguje přeprogramování mozku pomocí; náboženství, politiky, reklamy, výchovy v rodině a škole, atd. proč je tak těžké bojovat proti lžím? Přelidnění stvořilo pokrytectví a tím se stal život lidí hrou o to co milují a potřebují, lidi nelžou oni hrají svoji roli, život je hra podle pravidel která určí situace nebo elita.

Jsme jenom loutky které mnohé snadno ovládá, nejsme rozhodně pány svého osudu, jablko nepadne daleko od stromu, osud je zlatá klec ze které nikdo neuteče, je naivní věřit na zázraky, kdy se z ubožáka stane milionář. Dobrota je žebrota, za každý dobrý skutek je zde spravedlivý trest, je třeba nahradit lidi za roboty, tím skončí období lží a nenávisti, nejsou lidi tak zde je pravda a láska, pokud něco nejde už opravit je třeba to novým nahradit.