Rubriky
120

Objektivní pravda je dokonalá, a proto se okolo ní točí subjektivní pravdy

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Vše se točí okolo dokonalosti. Bůh to je dokonalost a to co se točí okolo boha to je nedokonalé, čím dále je něco od boha, tím více je to nedokonalé, pokud se něco stane dokonalým, tak se to stane bohem, kolem kterého se točí to, co je nedokonalé. Slunce je dokonalé, a proto se okolo něj točí planety, objektivní pravda je dokonalá, a proto se okolo ní točí subjektivní pravdy.

Dokonalé je to co je dokončené a nejde to už zdokonalit, třeba jednoduchý program který ovládá výtah, je dokonalý a nejde už zdokonalit, operační systém Windows jde zdokonalit, a proto je tento operační systém logicky nedokonalý. Člověk jde zdokonalit a proto je každý člověk nedokonalý, a tak se nemůže stát člověk logicky bohem, prohlašovat mrtvého člověka za svatého je pokrytectví! Ideologie se snaží o dosažení ideálů v rovině; ekonomické, politické, náboženské, filosofické, umělecké, vědecké, atd. jenže ideální je jenom to co už nejde zdokonalit a logicky to co nejde zdokonalit, to je mrtvé, proto všechny ideologie umrtvují násilně to co je živé.

Lidi dělají chyby a někdo se z chyb poučí a někdo se z chyb nepoučí, moudrý se poučí z cizích chyb a hloupý se nepoučí ani z vlastních chyb. V principech je si zde vše podobné, a tak je zde; pravda a lež, dokonalost a nedokonalost, život a smrt, muž a žena, mládí a stáří, bohatství a bída, štěstí a neštěstí, zdraví a nemoc, láska a nenávist, správně a chybně, klady a protiklady, příčiny a následky, rub a líc, čistota a špína, atd. jaký to vše má smysl?

Smyslem všeho je dokonalost, nedokonalost způsobuje psychické utrpení spojené s depresí a myšlenkami na sebevraždu. Kult dokonalosti je nám svatý, jakmile není kult dokonalý tak nám už není svatý a hledáme si nový dokonalý kult, nejdříve byla dokonalým kultem příroda, potom vznikl dokonalý kult výhod a jistot, brzo zde bude digitální kult informací a programů, protože budeme milovat virtuální realitu, více než výhody a jistoty. Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, jak si to uděláš takové to máš, nechtěj změnit druhé chtěj změnit sebe, nehraj si na to, co nejsi, buď tím, čím opravdu jsi?