Rubriky
230

Měníme u všeho starého jenom povrch a tím se dostáváme do neřešitelných problémů

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Kolem změn se zde vše točí, příčnou změn je pohyb, tam kde není pohyb tam nejsou ani změny, kámen není v pohybu a tak je pořád stejný, naše myšlení je v pohybu a tak se mění podle situace, mnohdy je snaha pohyb zpomalit nebo zastavit, tím ale vše usne a je to potom obtížné to probudit, zaostalé rasy zde jsou díky tomu, že pocházejí z času a prostoru, kde vše usnulo a tak se to evolučně nezměnilo k vyspělejšímu systému.

Člověk se liší od zvířete svojí psychickou vyspělostí a schopností používat ruce k práci. Zaostalé rasy jsou zvyklé na jednoduché myšlení a jednoduché práce, snaha o to je násilně změnit pomocí výchovy je naivní a marná, ze starého domu nikdo neudělá nový dům, musí se starý dům zbourat a na nových základech postavit nový dům, jenže to je veliká investice, do které se nám nechce.

Měníme u všeho starého jenom povrch a tím se dostáváme do neřešitelných problémů, politici chtějí být populární a tak logicky odmítají dělat cokoli co je nepopulární, ale je to nutné udělat, abychom nestáli na vedlejší koleji jako zaostalá společnost. Podívejme se třeba na to, že zde není mnohé; globalizované, optimalizované, automatizované, digitalizované, očipované, sjednocené, atd. jak si to dneska uděláme, takové to budeme zítra i mít, z díla se pozná tvůrce, slibů se nenajíme, z těch co jsou nahoře, se stali jenom iluzionisté, co tahají z klobouku ekonomické a sociální zázraky, jenže to jsou jenom mediální iluze.

Už máme dost dogmatický totalit, které mezi sebou válčí, a tak umírají miliony civilistů a ničí se mnoho hodnot, pro bezdomovce nejsou peníze, ale pro armádu jsou peníze, je to celé jenom o pokrytectví, je třeba se poučit z minulých amatérských chyb, nechtěj změnit cizí lidi, chtěj změnit sebe tím, že nebudeš konat to, co ti škodí a co škodí ostatním, přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, nebuď pyšný sobec.

Podívejme se na víru v zázraky, je to dneska veliký obchod; vezmi si lék a stane se zázrak, modli se k bohu a stane se zázrak, pij slivovici a stane se zázrak, kup si to co ti nabízí reklama a stane se zázrak, atd. všude je to dneska jenom samý iluzionista který tahá z klobouku zázraky, civilizace je továrnou na iluze.

Nejnovějším vynálezem je veliký telefon, ve kterém je facebook, místo kupování psa si koupíte telefon a zaregistrujete se na facebooku, čas je tím nejdražším co máme a my tento čas věnujeme digitálním systémům, na kterých jsme závislí. Z lidí se stali už jenom loutky, které jsou dálkově ovládané, všichni závodí o výhody a jistoty, najednou se psychicky a tělesně zhroutí a chtějí od lékaře zázračný lék, tím lékem je pravda a láska, pokud v tobě není pravda a láska, tak jsi už mrtvola na dočasné dovolené.

Vše směřuje zase k veliké světové válce, na které vydělají milionáři, podle hesla, peníze nesmrdí a po mě potopa. Ve válce se ukazuje pravda o tom, že jsme ubožáci, a proto vše řešíme násilím, kde je zakopaný pes? Zakopaný pes je v tom, že jsme pokrytci, umíte si vůbec představit novou kulturní civilizaci, kde by nebylo pokrytectví?