Rubriky
2030

Lhaní může způsobit nakonec to, že lžeme sami sobě, a následkem je sebeodcizení a deprese

Lež to je chyba v programu, která z dálky nevypadá jako chyba, chyby lze rozdělit na neúmyslné a úmyslné, nás logicky zajímají chyby úmyslné, které někomu přinášejí užitek, podívejme se na masožravé rostliny, nedostatek existenčních zdrojů, vedl evolučně k tomu, že vznikli, masožravé rostliny. Zlá situace vede k tomu, že vznikají úmyslné chyby v programu, následkem je dogmatická kultura, založená na tom že ti co jsou nahoře, lžou těm, co jsou dole, a ti co jsou dole, se tomu nemohou bránit, pácháme zlo proto, abychom se měli dobře! Lhaní může způsobit nakonec to, že lžeme sami sobě, a následkem je sebeodcizení a deprese.

Moderně se hovoří o přeprogramování mozku pomocí dezinformací, často opakované lži se tak stávají pro nás pravdou, pokud by lidi nemohli lhát, tak by se naše konzumní civilizace zhroutila, a žili bychom zase jako divoká zvířata. Malé množství lží málo škodí lidem, problém nastane, když je zde veliké množství lží díky; pohádkám, mytologii, pověrám, rituálům, symbolům, fetišům, módě, reklamě, politice, náboženství, sektám, podnikání, kariérismu, egoismu, atd.

Za socialismu, museli muži být na vojně dva roky, a po tu dobu nedostávali od státu mzdu, za svoji práci pro stát, je to jako by vás zavřeli na dva roky do vězení i když jste nic neprovedli, stát může beztrestně porušovat zákony, díky tomu že jej za to nemůže nikdo potrestat. Co je dovoleno státu, co je zakázáno dělnické třídě, vždy zde byl svět rozdělen na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole, člověk to je neopravitelný zmetek, a tak nahradíme lidi za roboty, a u robotů si GVKB umělá inteligence pohlídá už to, aby neměli GVKB roboti v programu chyby.