Rubriky
2040

Ideální je normální stav, kdy vše je v optimální normě a tak zde nejsou problémy

Podívejme se na život a smrt, jde o protiklady, se kterými se neustále setkáváme, v depresi často uvažujeme v rovině být nebo nebýt? Pokud je napětí nadbytek nebo nedostatek tak je zde problém, ideální je normální stav, kdy vše je v optimální normě a tak zde nejsou problémy, proto vznikají; pravidla, předpisy, zákony, normy, limity, výjimky, certifikace, regulace, dotace, programy, informace, symboly, rituály, hranice, tajemství, atd.

Podívejme se na to, že krev v našem těle má stabilní teplotu a pokud dojde k tomu, že krev začne mít vysokou teplotu, tak to signalizuje nemoc, a jsme nucení nemoc léčit. Pomocí prevence můžeme zamezit vzniku mnoha nemocí a vzniku zbytečných problémů, pokud dáme potraviny do ledničky, tak pomocí prevence zamezíme tomu, aby se nám potraviny rychle zkazili.

Mnohdy je zde snaha o to, abychom amatérsky chybovali, a tak zde jsou dezinformace a dogmata, ten kdo prodává, chválí to, co prodává a ten kdo kupuje skeptický zase je, vše je zde o ekonomice a politice. Ten kdo chce být úspěšný, musí závodit s konkurenty, aby zde získal výhody a jistoty.

Kariéristické závody, často těm co v nich neuspějí, způsobují psychické nemoci, a následkem je veliká konzumace léků na psychiku, nebo konzumace cigaret a slivovice. Sebeodcizení způsobuje syndrom vyhoření, pověz mi, jaké máš priority, a já ti povím, kdo jsi, moudrý se poučuje z chyb druhých, hlupák se nepoučí ani z vlastních chyb, o tom to tady je.