Rubriky
Digitalizace

Hledání nového paradigmatu

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Nahromadí-li se mnoho systémových chyb, dochází k hledání nového paradigmatu. Po dokončení tohoto dlouhého evolučního programového procesu, znovu nastává období fungujícího paradigmatu. Obrazně je to něco jako Windows, které je od svého vzniku plný chyb a neustále dochází k hledání nové verze, se kterou budou uživatelé spokojení, některé verze Windows jsou vysloveně programové zmetky, jako třeba verze Windows Vista z roku 2007.

Kritizovanými vlastnostmi Windows Vista jsou jejich cena, nekompatibilita s některým software i hardware, licenční politika, ochrana Digital rights management (DRM), User Account Control (UAC), podobnost s Mac OS X, vysoké hardwarové požadavky. Problémy způsobovala významná nekompatibilita se starším softwarovým vybavením a skutečnost, že jen málo odborníků si vědělo v případě potíží se systémem rady.

V důsledku toho prodejci počítačů při reklamacích raději nabízeli zákazníkům instalaci starších verzí operačního systému (nejčastěji Windows XP), což také mnozí zákazníci při koupi nového počítače sami vyžadovali. Někteří výrobci a prodejci počítačů již nainstalované Visty začali stahovat z prodeje. Vzhledem ke špatné reputaci systému, viceprezident konzultační společnosti Gartner označil Windows Vista za „úplnou katastrofu“ pro společnost Microsoft. Současný stav v naší republice je stav odpovídající systému Windows Vista!

Média tvrdí jak se máme dobře, ale proč jsou zde bezdomovci a žebráci, proč pracujeme za ubohé socialistické platy a máme zde stejné ceny jako v Německu? Peníze z naší práce mizí do daňových rájů nebo do kapes cizinců, není to už naše vlast, protože zde nic už nevlastníme, zažil jsem pracovní smlouvu napsanou v angličtině a schůze vedené v angličtině, co takhle zrušit češtinu a zavést jako úřední jazyk angličtinu, zrušit koruny a zavést zde dolary nebo britskou libru, logicky vystoupíme z EU které je v krizi.