Rubriky
Fotoaparát

Canon PowerShot SX70 HS Canon EOS M50 Canon EOS 90D

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Fotoaparát je přístroj pomocí kterého zaznamenáváme krátké okamžiky, u digitálních fotoaparátů je možné zaznamenat i dlouhý děj se zvukem. Čím větší a těžší je fotoaparát, tím je i více profesionální, snímky pořízené z mobilních telefonů jsou amatérské. Při výběru fotoaparátu nebo kamery je třeba vědět co je pro nás prioritní a čemu tak dáme protekci. 

Dalším problémem je rychlé zastarávání fotoaparátů a kamer protože neustále přicházejí novinky které jsou o mnoho lepší než to co zde bylo před několika lety. Je třeba si dát i pozor na příslušenství k fotoaparátům, jde hlavně o objektivy které jsou drahé a veliké. Kompakty nabízejí veliké zoomy, ale tím se snižuje kvalita fotek a zvyšuje se cena a váha kompaktů, populární se dneska stávají kompakty u kterých je možné měnit objektivy, tyto kompakty mají i veliké snímací čipy a jsou malé. 
 
Začnu optimálním fotoaparátem Canon EOS M50 výhodou je zde možnost použít adaptér a používat objektivy pro zrcadlovky, jedinou nevýhodou je rychlé vybíjení baterie a tak je nutností si koupit náhradní baterii. Jako druhý optimální fotoaparát je zde Canon EOS 90D zde je veliká výdrž baterie, ale je zde i veliký a těžký fotoaparát za velikou cenu, tento fotoaparát je určen profesionálům, a není vhodný pro amatérské začátečníky. Pro začátečníky je ideální Canon PowerShot SX70 HS, je to malý fotoaparát s velikým zoomem, výborný je na natáčení videa.