Rubriky
70

Být zdravý a mít peníze to je pro nás prioritou

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Je to o tom jaké problémy mají protekci, a tak se na ně myšlení koncentruje, klasickým problémem jsou peníze a nemoci, být zdravý a mít peníze to je pro nás prioritou pro to abychom neměli zde problémy, konzumní kultura je o závislostech na tom co milujeme a potřebujeme. Jak problémy dostat z hlavy? Nejlepší je, dialog kdy se podělíte s blízkými lidmi o svoje problémy a tím si ulevíte, zde se často setkáváme s problémem, že je ten druhý uzavřený, a naše problémy jej vůbec nezajímají, protože on má dost svých problémů.

Co je to vlastně problém, který hlava řeší a neví si s ním rady? Jde o to, že se nemůžeme rozhodnout o tom co je pro nás správné, protože nemáme; informace, čas, peníze, zkušenosti, lásku, zdraví, atd. myslíme třeba na to, je správné jít studovat vysokou školu, nebo to není správné? To co bylo dříve správné rozhodnutí, to je dneska už chybné rozhodnutí, vše se rychle mění. V principech je si ale vše podobné, pokud poznáte principy, podle kterých zde vše funguje tak se snadněji rozhodnete, základním principem je příčina a následek, málo se pohybujete a hodně jíte tak následkem je to že přibíráte na váze.

Jak si to uděláte takové to i máte, nevěřte tomu, že většina má pravdu, minulost nám mnohokráte dokázala to, že se většina lidí často mýlila a zle na to tak i doplatila, pravda je v lidové moudrosti a přírodě. Podívejme se na peníze, které se bohužel staly svatým konzumním kultem, kterému se klaníme a který uctíváme, peníze jsou ubohou náhražkou za štěstí, co je ale originálem který nás učiní šťastnými? Tím originálem je moudrost získaná z knih a mnoha životních zkušeností, moudrost je jako světlo svíčky v hluboké tmě, a to světlo nám umožňuje dostat problémy z hlavy.