Rubriky
Kariérismus

Ano, všechna pravidla mají výjimky

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Vše zde je jenom o chybách v nás a okolo nás, bezchybné je zde jenom to co je velmi jednoduché a nezmění se to ani za milion let. Jakmile se něco mění a je to složité tak zde jsou i chyby, chyby nedělají jenom lidi, chybují i; rostliny, zvířata, hmyz, viry, atd. je naivní věřit na to že vytvoříme bezchybného člověka nebo bezchybné zákony, chyby jsou obrazně stínem před kterým nikdo neuteče. 

Postavím někde stativ, a nějaký cizí člověk mi řekne, že je chybou to, že jsem ten stativ na tomto místě postavil, protože na tomto místě, se nesmí postavit stativ, když tam ten stativ postaví policie, tak nikdo neřekne, že tam ten stativ nesmí stát, všechna pravidla mají výjimky! Nebo se podívejme na války, kde se vraždíme a z vrahů se stávají hrdinové. 
 
Pravidla mění situace, moje hra a moje pravidla, o tom je příroda a lidská společnost. Srazili jste se s blbcem a máte z toho blbou náladu, kde je zakopaný pes? Jsme si mnoho vzdálení, každý zde bojuje sám za sebe, všechny vztahy mezi lidmi to je jenom obchod, láska a pravda je zde jenom za výhody a peníze. 
 
Ano, bude líp, my na tom pracujeme, jenže bude líp jenom těm co jsou nahoře a těm co jsou dole líp nebude, nikdo si nepodřízne větev na které sedí, prý internet a počítače zmenší počet politiků a úředníků, nic takového se ale nestalo, kde je chyba? 
 
Chyba je v tom, že je naše společnost rozdělená na ty co jsou nahoře a ty co jsou dole, žijeme v dogmatické totalitě, George Orwell takovou totalitu popsal a tato kniha 1984 se za socialismu nesměla u nás vytisknout. 
 
Všude kde jsou daně a clo tam je dogmatická totalita, nadbytek pro ty co jsou nahoře je zde díky nedostatku pro ty co jsou dole, státy mají obrovské dluhy a přitom si vydržují drahou armádu? Ryba smrdí od hlav těch co jsou nahoře a rozhodují egoisticky o nás bez nás.