Ekosystém je nekonečně složitý

Operační systém je most, na počátku je potřeba most postavit, seženou se peníze, a udělají se plány mostu, potom se most postaví a otestuje, po určité době už most nevyhovuje a tak se zbourá a postaví se nový most. Na jedné straně je technické zařízení a na druhé straně je uživatel technického zařízení, most to je operační systém, občas může i přijít nějaká nečekaná katastrofa a most spadne, a my spatříme modrou obrazovku, a máme černé myšlenky.
A teď si představte to, že ve vašem těle je postaveno mnoho miliard mostů a každý most je originální, neustále ve vás dochází k tomu, že se mosty bourají a staví se nové mosty, a teď opustíme tělo a podíváme se na ekosystém, spatříme nekonečné množství mostů, co se staví a bourají, jsou zde malé mosty a veliké mosty, některé mosty zde jsou krátkou dobu jiné zde jsou dlouhou dobu.
Život je o stavění mostů, a bourání starých mostů, jestliže je zde nemoc, tak je to proto, že nějaké mosty se zbouraly, a musí se počkat na to, až se postaví nové mosty. Vše se zde recykluje, aby zde byl pořádek, systém je nekonečně složitý, a člověk si při pohledu na všechny tyto mosty v sobě a okolo sebe uvědomuje to, že ví jistě to, že nic vlastně neví.