Základem úspěchu je aktivita ve správné specializaci

Dobrá rada je nad zlato, mnoho problémů může vyřešit dobrá rada, otázkou je proč je zde nedostatek dobrých rad a nadbytek špatných rad které většinou vaše problémy jenom zhorší? To co zde má hodnotu, se nerozdává zadarmo, ale draho se to prodává, o tom je náš konzumní svět, problémem je zde to že jakmile zde někdo najde nový způsob jak být v něčem úspěšný tak se brzo vytvoří konkurence a zisky rychle zmizí, nejlepší obranou před konkurencí je; složitost, veliké počáteční náklady, veliké riziko návratnosti nákladů.
Za vším je virová inteligence která si konkuruje v nás a okolo nás, ekosystém to je virová inteligence která oživuje mrtvou hmotu, a konkurence umožňuje evoluční vývoj, od jednoduchých systémů života, ke složitým systémům života. Základem úspěchu je aktivita ve správné specializaci, univerzálnost je cestou do problémů a deprese, pokud se podíváme na úspěšné jedince nebo na úspěšné společnosti, tak zjistíme, že za úspěchem byla specializace, která potlačila univerzálnost.
V okamžiku kdy není podporována specializace začíná rozpad civilizace, zabýval jsem se rozpady mnoha civilizací do hloubky, a vždy se moje pravidlo, ukázalo jako klíč ke změnám, které mohou eliminovat depresi u; politiky, ekonomiky, podnikání, obchodu, rodiny, psychiky, atd. klíčem je specializace od narození do smrti u každého člověka, člověk není psychicky univerzální, aby se mohl fyzicky a psychicky okamžitě změnit ve svojí specializaci na něco jiného!
Představme si univerzálnost u sportovců, kde bychom od sportovce požadovali, aby zvládal sto druhů sportů, a v každém byl úspěšný, ale od mnoha studentů a zaměstnanců, se něco podobného vyžaduje, a je logické že student a zaměstnanec zde musí psychicky selhat. Pokud znáte sto specializací povrchně, neznáte logicky už žádnou specializaci důkladně, a tak je z vás ubohý věčný amatér, který zde nemá žádnou ekonomickou hodnotu.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.