Ubohý konzumní život

Vnímám, kulturní konzumní civilizaci jako vysokou školu, kde se vše známkuje, a to co složí náročné zkoušky, postoupí do dalšího ročníku, jediný rozdíl je zde v tom, že škola pro studenty za několik let skončí, kdežto evoluce, je zde na velmi mnoho let, a skončí teprve se zánikem civilizace. Zvířata se poučují jenom z vlastních chyb, ale člověk má zde tu možnost, se poučit z chyb, které udělali cizí lidé v minulosti, a řekli ostatním o tom, jaké chyby udělali, a jak je i napravili.
Dokud zde budou lidi, do té doby zde i budou jejich chyby, je snadné poukazovat na chyby u cizích lidí, a je těžké si obrazně nasypat popel na hlavu, a uznat tak svoje lidské chyby, asi už není k sehnání ten správný svatý popel, pro hříšné kacíře, nebo jsou konzumní sobci už profesionálními kariéristy a pokrytci. Období centralizovaných diktatur končí, a přichází období decentralizované digitální čipové civilizace, díky moderní digitální technice, vše se dneska rychle mění, to co před sto lety dělalo sto lidí, to dneska dělá jeden člověk, co sedí u počítače, a sleduje monitory.
Vše se zmenšilo a zrychlilo, dříve jsme pracovali fyzicky pomalu, dneska je zde zase problém s tím, že pracujeme psychicky pomalu, a nezvládáme v krátkém čase, vyřešit mnoho velikých problémů, a tak jsme za to potrestáni autoritami. Podívejme se na rychlost počítačů a internetu, dneska se vám stránka načte rychle, a dříve se vám stránka načítala pomalu, dneska je na stránce mnoho hodnotných informací, a dříve bylo na stránkách málo hodnotných informací. Všichni spěchají, a pokud je něco pomalé, tak od toho zbaběle utíkají, optimalizace a automatizace, je jako stín, před kterým už nikdo neunikne.
Přichází doba terminálů, a tím i samoobslužného systému, slož si sám doma počítač, sám si do něj nainstaluj; operační systém, programy, databáze, atd. sám si natakuj palivo u pumpy, sám si oprav auto, sám si namarkuj zboží v obchodě, sám vystuduj vysokou školu díky internetu, pomocí GVKB umělé virtuální inteligence, sám spáchej optimálně ekologicky i sebevraždu, když zjistíš to, že jsi zde na vše jenom sám! Sám si vařím, sám si peru, že se na to, už z vysoka nevyseru, co je tohle za život, když ten druhý sobec, nemá čas na to, aby mě s něčím zde trochu pomohl, protože on si musí taky, vše zde udělat sám. 

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.