Satan to jsou chyby

Je obtížné poznat pravdu, ve světě kde je vše založené na tom, aby bylo obtížné poznat pravdu, lež se zde stala kaskadérem, který pravdu zastupuje v nebezpečných situacích. Aby zde mohlo vše fungovat, jsou k tomu potřeba správné; informace, programy, stroje, nástroje, automaty, atd. pokud něco není správné, tak to ohrožuje funkčnost, a tím zde jsou problémy. Z tohoto vědeckého a technického pohledu, je lež chybou v existenčním systému, a tato chyba ohrožuje funkčnost systému, čím více chyb má systém, tím více je ohrožená funkčnost systému, to je logické.
Problém s pravdou není ale jenom problémem člověka, se vznikem života vzniká i snaha zatajit pravdu konkurentům a nepřátelům, a tím získat existenční výhodu, evoluce je založená na konfliktech, které určí kdo je silnější a kdo je slabší, a kdo bude moci jíst, a kdo bude potravou vítěze. Vše je o dualitě; klad je zde díky záporu, pravda je zde díky lži, optimismus je zde díky pesimismu, samec je zde díky samici, dobro je zde díky zlu, atd. často je zde snaha dualitu popřít a dělat jako by zde dualita nebyla.
Podívejme se třeba na ideologie, které nám tvrdí, že jednou zde bude ideální život; v budoucnosti, při novém zrození v novém těle, nebo že se dostaneme do ráje po smrti, atd. to je jenom pohádka pro děti, pravdou je že v minulosti zde bylo vše duální a i v budoucnosti bude zase vše jenom duální a tak se bude mít v budoucnosti lépe ten, kdo bude mít štěstí, nebo ten kdo si to zaslouží svojí prací, ten kdo nebude mít štěstí a nezaslouží se mít lépe, ten se mít lépe nebude.
Bůh je dualita, mnoho lidí si představuje to, že Bůh je živý subjekt, který vyndal kouzelnou hůlku, a z ničeho vše stvořil, a nakonec stvořil i člověka, to je jenom pohádka, Bůh je vše v nás a okolo nás je to objekt, ve kterém se všichni nalézáme, tak jako se kapička vody nalézá v oceánu. Logicky vyvstane otázka, a kdo je to tedy Satan? Satan to jsou chyby, díky kterým máme často problémy, díky problémům ale je zde evoluce a tak zde staré nahrazuje nové, pokud někdo mnoho chybuje tak on tím poukazuje na to, že by se něco mělo zde změnit tak aby se nemohlo chybovat třeba tím, že místo volantu v autech zde bude vše řídit umělá inteligence.