Jaké chyby dělají fotografové nejvíce?1


Nejhorší chybou je univerzálnost fotografa, takový fotograf si naivně myslí, že zvládne dokonale jakoukoli fotografickou specializaci! Kamarád fotografa má svatbu a tak se fotograf stane svatebním fotografem a potom se zjistí, že jeho fotky za nic nestojí!


2


Velikou běžnou chybou je nepoužívání inteligence při focení a spolehnutí se na automatiku a běžné rituály při focení, mnohdy stačí opravdu málo a najednou je zde dokonalé fotografie jenom díky použití inteligence a odmítnutí běžných rituálů.


3


Dále je zde běžnou chybou spěch, fotograf je štvancem, který chce nafotit za krátkou dobu veliké množství hodnotných fotek, nakonec se ukáže, že všechny fotky jsou ubohé a nepoužitelné.


4


Vše je o volbě místa a volbě techniky na focení, špatné místo a špatná technika má za následek špatné fotografie, mnohdy je lepší přijít na akci o hodinu dříve a vše si zde prohlédnout abychom věděli, jaká místa jsou nejlepší a jakou techniku zde použijeme.


5


Jak vymáčknout ze všeho maximum aby byli fotky dokonalé, je to jako ve sportu kdy musí sportovec ze sebe dostat maximum, aby uspěl v tvrdé konkurenci, je mnoho akcí, které se už nikdy nebudou nikde opakovat a mnohdy je lepší zde použít raději rychlé snímání snímků za sebou a potom vybrat ten nejlepší snímek.


6


Je třeba jít co nejblíže a používat velmi širokoúhlé objektivy, levné fotoaparáty nejsou většinou vybavené objektivem s velmi širokým úhlem záběru, i když i zde se situace začíná měnit, a je na trhu už několik levných fotoaparátů, co mají velmi širokoúhlý objektiv. Nejlepší je fotoaparát kde je možná výměna objektivů, ovšem zde je problém s prachem, který se dostává snadno do fotoaparátu, a dále výměna objektivů je časově náročná.


7

Jaký fotoaparát je správný? Není na trhu žádný správný fotoaparát, každý si musí vybrat to, co mu vyhovuje, a na co má i peníze, je možné udělat kvalitní profesionální fotografie i levnými fotoaparáty pokud umíme využít naplno všechny výhody fotoaparátu. Dejte si pozor na fotoaparáty, co nemají hledáček, všimněte si toho, že každý profesionál používá při fotografování jenom hledáček!


8


Nejčastější chybou je to, že se fotografie po vyfocení, netřídí pečlivě na dobré a špatné, a že se ty dobré fotografie, neupraví ve správném programu, aby se jejich hodnota zvětšila.


9


Fotografie se musí spojit se zajímavým článkem, nestačí jenom napsat, kde a čím se to fotilo, lidi chtějí taky hodnotnou duševní potravu, proto nefungují stránky, kde jsou vystavené jenom fotografie, bez originálního článku! Ono je to snadné, nacvakat levným fotoaparátem mnoho amatérských obrázků z dovolené, ale je to už velmi těžké, napsat k nim zajímavé články na svém blogu.


10


Nakonec je zde poslední chyba, nemám na fotografování dost času, mám jiné priority a fotografuji jenom tehdy, pokud nutně potřebuji mít fotky z dovolené, nebo nějaké společenské akce, na focení mě stačí většinou mobilní telefon, a drahý fotoaparát považuji za zbytečnou investici.