GVKB román 035

Je ovšem pravdou že zisk je vždy spojen se ztrátou a tak díky technice se z nás stanou jenom levná autíčka na dálkové ovládání. Věřící člověk věří tomu že Bůh je zodpovědný za úspěchy a neúspěchy u všeho co se zde děje.
Proboha jak by něco takového mohl Bůh stihnout? Pokud matematicky vyjádříme to co se zde děje tak je to nekonečné množství změn v každém okamžiku bytí, to není možné mít pod kontrolou pomocí jakéhokoli božského dokonalého systému!
Bůh je jenom neviditelný pozorovatel, který vše z daleka dalekohledem pozoruje, a do ničeho raději nezasahuje, aby si neudělal ostudu. Vím že nic nevím, o tom je realita, jsme v pozici kdy je okolo nás oceán a my můžeme poznat jenom jednu kapičku z toho oceánu a ta kapička to je nás subjektivní konzumní svět, který považujeme za centrum všeho, a myslíme si že se okolo této kapičky, točí celý oceán.
Jak to ale vše funguje ve skutečnosti? Vše funguje na principu experimentu, pokud se experiment povede tak je zde snaha povedený experiment dlouho opakovat do té doby než bude starý povedený experiment nahrazen novým povedeným experimentem.