GVKB román 008

Být moderní a módní o tom je dneska internet, konkurence je globální, i když třeba některé veliké fanatické diktatury, se snaží naivně a marně o to, se násilně izolovat pomocí cenzury, od globálního svobodného internetu. Nadnárodní korporace se stávají diktaturami, co se snaží lidem diktovat co je správné a co je chybné, moc byla vždy drogou pro ty, co jí zde získali, v minulosti byla moc spojená a množstvím vojáků co měli moderní zbraně, dneska je moc spojená s množstvím výhod a jistot které může nějaký mocný veliký systém poskytnout konzumentům, jako; stát, podnik, obchod, organizace, korporace, politická strana, mafie, sekta, rodina, atd.
To co zde dokáže zakořenit a vyrůst tak že to má i plody to zde získává moc a bohatství, nejde si nevšimnout toho, že přestává být zájem o manuální práci a zvětšuje se zájem o psychickou práci spojenou s genialitou kdy pomocí databází a programů se realizují moderní kouzla a zázraky díky kterým je zde možný růst u subjektu nebo objektu. Co bylo to nezměníš, to co je to ti problémy způsobuje, to co bude je ve tvých snech které se pokusíš realizovat tím, že změníš svoje priority. Hodnotu zde má jenom to co je obtížně dosažitelné, pokud je zde něco snadno dosažitelné, tak to zde ani nemá už žádnou hodnotu!
Podívejme se na fotografování, hodnotu mají fotografie které je obtížné vyfotografovat a bez hodnoty jsou fotografie, které je možné snadno vyfotografovat, mnoho fotografů žije v iluzi, že jsou jejich fotografie hodnotné a pokud narazí na kritiku tak se snaží kritika zablokovat nebo ignorovat, někdo si koupí drahé technické vybavení na focení a myslí si, že tím automaticky musí být jeho fotografie i hodnotné. Je to jako by si sportovec myslel, že když bude mít drahé sportovní vybavení, že musí jistě už vyhrát ve sportovní soutěži.