GVKB román 005

S příchodem dospělosti přichází i realismus, musel jsi odložit dětské ideály a přijmout to že je mnohé co nemůžeš změnit po dobrém ani po zlém. Poznáváš, že vše je jinak, než by to mělo podle tvých představ být, je to snadné podlehnout konzumaci návykové drahé chemie, nebo jiné zbabělé formě úniku před ubohou realitou. Není zde žádná hodná pomocná ruka, která by ti zadarmo ráda pomohla, každý je zde jenom psychickým ubožákem, který se snaží uspět, a mít se dobře za každou cenu.
Všude jenom podvody a sliby, vše je jenom o konfliktu, ve kterém jde o to co je nám hodnotou, hodnotu má logicky to, co je obtížně dostupné, jde nejvíce o; moc, bohatství, popularitu, výhody, jistoty, sex, drogy, peníze, atd. pokud vyhrajete konflikt tak se nikdo nezajímá o to, jestli jste bojovali morálně podle pravidel, ale každého zajímá jenom to, jestli z vaší výhry on bude mít i nějaký užitek!
Ve své podstatě je geneticky každý člověk jenom lovec, který se živí masem ulovené kořisti, nejsme rozhodně býložravci! Civilizace je klec, ve které je divoké zvíře, můžeme sice krátkodobě uniknout do přírody, ale příroda v civilizaci je dneska už jenom ubohou náhražkou pravé přírody, problémem je že jedinec zde dneska nic nemůže dokázat změnit a pokud se nepřizpůsobí tak se dostane do existenčních problémů.