GVKB román 004

Logicky je zde víra v zázraky a tak se zrodili; šamani, guru, rabíni, kněží, papež, prezident, atd. lovec chce při lovu zázraky a tak používá fetiše nebo věří v Boha, dneska se věří v to, co nám doporučuje konzumní moderní móda a tak lovci úspěchů očekávají od vyspělé vědy a techniky zázraky. Ušetřili jsme díky vědě a technice mnoho času, ale nemáme už peníze, protože věda a technika je drahá, a tak veškeré naše zisky pohltila věda a technika.
Existuješ ve světě začarovaných kruhů, které tě uvěznili a které z tebe svého otrockého sluhu učinili. Můžeš si myslet, že jsi svobodný a že je zde spravedlnost, ve skutečnosti jsi sluhou mnohého a spravedlnost je zde jenom iluzí, malé zde slouží velikému, i když budeš veliký, pořád zde bude něco co je větší, a ty tomu budeš muset sloužit.
Od narození do smrti žiješ v bludišti, a i když máš štěstí a najdeš výhod z bludiště, tak brzo poznáš, že jsi vstoupil do jiného bludiště, a tím jsi ničeho nedosáhl! Život je nemoc, na kterou se jistě umírá, to že jsi dneska zdravý, nebude trvat dlouho, a brzo budeš nemocný, v období nadbytku jsi myslel na to, jak si užít, když přišlo období nedostatku, myslíš na to, jak přežít a nezemřít jako ubožák. S příchodem dospělosti přichází i realismus, musel jsi odložit dětské ideály a přijmout to že je mnohé co nemůžeš změnit po dobrém ani po zlém.