Chudí zde jsou díky bohatým

Vše je o rozdělení ziskového koláče mezi lidi, je zde vytvářen zisk který je hodnotný pomocí společné aktivity a tento zisk se potom rozděluje mezi lidi podle nějakých pravidel která jsou nám dlouho svatá. Ten kdo dostane ze zisku málo, logicky závidí těm co ze zisku dostali hodně, jak by se měl vlastně správně zisk rozdělit mezi lidi? Nejlepší je rozdělení zisku svěřit umělé inteligenci která bude zde mít vše pod globální kontrolou.
Konzumní systém se skládá obrazně jenom z akumulátorů v notebooku, které potřebují mnoho energie a času, aby se optimálně nabili, a jakmile se nabijí, tak už potřebují jenom velmi málo zdrojů energie, když nemají žádné zdroje, mohou notebooky fungovat takovou dobu, jakou jim stanovil jejich výrobce, jde většinou o rozmezí od dvou hodin do deseti hodin.
Každý člověk je obrazně notebook, který je napojen na internet, jsou zde bohaté a chudé notebooky, situace a štěstí rozhoduje o tom, který notebook bude chudý a který bude bohatý. Jak víme tak v obchodě, jsou levné a drahé notebooky, nejvíce se prodávají levné ubohé notebooky, to je dělnická chudá třída, a nejméně se prodávají drahé notebooky, to je mocná a bohatá elita, která zastupuje ekonomicky a mocensky chudé notebooky, může se levný notebook, stát drahým notebookem?
Levný notebook může vytvořit iluze o tom, že je drahým notebookem, a tak pomocí podvodu, se zde stane na krátkou dobu prezidentem nebo ředitelem. Následkem je kariéristická civilizace, ve které je obtížné zjistit pravdu o cizích kariéristech, a cizích organizacích, klasickou ukázkou moderní doby je zde Adolf Hitler, kdy si naivní Němci o něm nezjistili objektivní pravdu, a zvolili si jej za svého svatého vůdce, a on bohužel zavedl Německo do pekelného očistce.