Víš proč neumíš fotografovat?

Když si prohlížím fotografie na internetu, tak je mě jasné že lidi neumí fotografovat a myslí si to že umí fotografovat, z díla je spatřen tvůrce, ukaž mě svoje fotografie a já ti povím jestli umíš už fotografovat. Základní chybou všech fotografů je nepřemýšlení při fotografování, ten kdo umí fotografovat, přemýšlí při fotografování, a nefotografuje jako by byl naprogramovaný automat. Co je to vlastně přemýšlení při fotografování jak to v nás probíhá?
Přemýšlení je proces optimalizace, kdy se rozhodujeme, odkud a kdy to budeme fotografovat, a jaký; objektiv, blesk, stativ, filtr, atd. použijeme, ubožák vyndá z kapsy mobilní telefon a fotografuje podle toho potom ty snímky i vypadají! Není možné myslet při focení na něco co s focením nesouvisí, je třeba se myšlenkově izolovat od okolí a koncentrovat se jenom na to aby naše fotky byli optimální a po nafocení je pochopitelně ještě optimalizujeme v počítačovém programu. Není vůbec důležité jak drahý je váš fotoaparát, věřte tomu že i levný fotoaparát, který používá profesionál umí udělat i profesionální fotografie.
Drahé staré veliké nemotorné zrcadlovky dělají stejně kvalitní fotografie, jako dnešní moderní malé bezzrcadlovky (Panasonic DMC-FZ300), co se už vejdou do větší kapsy! Na otestování fotoaparátu je nejlepší si zkusit vyfotografovat svatbu v kostele, která se odehrává v zimě, kdy je málo světla a lidem je logicky i zima. Budete zde mít málo světla a blesk je zde lepší spíše ani nepoužívat, protože on napáchá více škody než užitku.
Zrcadlovky s velikým snímacím čipem zde nebudou bez blesku fungovat, a i když budete mít pomocníky co budou mít blesky na vysokých tyčích, stejně ty fotky budou ubohé. Při fotografování v kostele budete místo focení filmovat ve velikém rozlišení (Panasonic DMC-FZ300) a z filmu potom vyberete zajímavé fotografie, díky velikému rozlišení filmu, budou fotografie velmi kvalitní jako při normálním focení, dobré je mít sebou náhradní baterie filmování má veliký odběr proudu.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.