Problémy jsou následkem zaostalosti

Polovina lidí na světě existuje v zaostalém systému a tak mají mnoho zbytečných problémů, příčinou zaostalosti je vždy byrokratický centralismus, ti co jsou v byrokratickém centru nechtějí aby systémová zaostalost skončila, a byla nahrazená nejmodernějším systémem, který na světě už existuje. Nemodernější systémy ohrožují výhody a jistoty elity, zaostalý národ se nemůže bránit tomu, že na něm parazituje sobecká elita, která k parazitování využívá nejmodernější systémy.
Podívejme se na sekty a církve, víme už to že náboženství je zastaralý systém který do moderní civilizace už nepatří a přesto náboženství globálně nezakážeme, s odůvodněním že je to jenom ubohé psychické znásilňování. Podívejme se třeba na zavádění umělé inteligence do řízení organizací a podniků, pokud zavedeme důsledně globálně umělou inteligenci, tak ti co se zde měli dobře, díky vysokému vzdělání, se budou najednou mít zle, protože už neseženou dobře zaplacené výhodné zaměstnání.
Moderní systémy nezpůsobují globální nezaměstnanost, ale dávají lidem očekávanou svobodu, a možnost nebýt zde konzumním otrokem, který zná jenom práci a spánek. Vše jistě směřuje od centralizace k decentralizaci a od lakomosti ke sdílení informací, programů, vlastnictví, atd. ekonomika je živý organismus a zaostalost to je nemoc ekonomiky.