Váš systém je zastaralý je třeba jej recyklovat

 

Vše je zde dočasně, z prachu vše vzniká a v prach se to navrací, je to nekonečná řeka událostí, která nás jistě unáší k naší smrti. Všechny návody, které nám slibují zázraky, jsou jenom podvodem, zázraky jsou jenom v pohádce nebo umění, v realitě je vše o tom mít štěstí, můžete být nejlepší ale, když nemáte štěstí tak neuspějete.

Snadno dostupné je to co nemá hodnotu, a obtížně dostupné je to co má hodnotu, nehodnotné práce je všude dostatek, ale hodnotné práce je všude nedostatek. Nejlepší ukázkou vyspělosti kultury jsou knihy, jakmile přestanou vycházet hodnotné knihy, tak to signalizuje příchod kulturní zaostalosti, a tím přichází i bída a nezaměstnanost.

Neustále je zde snaha nabourat násilně podlahu nebo strop, ve snaze mít zde nadbytek, je to tak snadné vyvolat zbytečné problémy a je velmi těžké tyto problémy potom eliminovat. Když padnul socialismus a byl nahrazen kapitalismem, tak se mnoho lidí pokusilo o soukromé podnikání, a brzo zkrachovali, kde byla chyba?

Chyba byla v setrvačnosti společnosti, společnost se nemůže změnit rychle, protože je to veliký složitý centrální systém, a veliké systémové změny si vyžadují veliké množství času. Soukromé podnikání funguje tam, kde funguje; stát, politika, byrokracie, podnikání, obchod, školství, zdravotnictví, doprava, rodina, atd. vše souvisí se vším, nikdo zde nepodniká sám za sebe, bez pomoci druhých nelze rozjet podnikání ani obchod.