Proč od 25. 2. 1948 stojíme na slepé koleji?

P1050815

Mnozí si myslí, že už nestojíme na slepé koleji, a že nás ekonomický vlak už jede rychle dopředu, a brzo nám bude ekonomicky líp, roste přeci spotřeba tak stát má i více peněz. Praxe je jiná, než to co slyšíte z televize, v praxi se dluhy subjektů a objektů nezmenšují, naopak pořád narůstají, ekonomika a politika je o tom, aby zde byli uložené peníze podložené zlatem, a tak se mohlo i investovat do toho co přinese užitek.

Nepotřebujeme stavět tunely a dálnice, potřebujeme stavět moderní továrny, které produkují moderní globálně dobře prodejné zboží; sklady, obchody, banky, instituce, sport, umění, školství, atd. nic neprodukují, jenom se přiživují na tom, co zde něco užitečného a dobře prodejného produkuje, svět se topí v nadprodukci zboží a služeb, a tak je zde krize způsobená malým odbytem zboží a služeb, proto je všude tolik otravné reklamy, na předražené zbytečné zboží.

Co se u nás staví, to je důležité vědět! Staví se u nás; silnice, tunely, banky, sklady, obchody, instituce, hotely, zábavní centra, rodinné domy, atd. investuje se jenom tam, kde se očekává zisk z investice. Jaký je náš vývoz a jaký je náš dovoz, o tom se mediálně mlčí! Jsme na slepé koleji a naděje na to že bude lépe je nulová, pro uprchlíky z Afriky jsme jenom tranzitní zemí, sledujme, kam uprchlíci z Afriky směřují, a dojde nám to, které země nestojí na slepé koleji.