Anonymní paparazzi

P1050812

Často se setkávám s tím, že při focení někomu vadí to, že fotografuji, a často ode mě někdo požaduje sobecky, abych vyfocený snímek vymazal. Několikráte jsem se snažil o to komunikovat s lidmi, kterým vadí to, že je fotografuji nebo filmuji, a jejich argumenty byli ubohé, a vycházeli z dezinformací.

Nesmějí se ani fotit místa, která jsou spojená s armádou, nebo jinými mocnými a bohatými organizacemi, na druhé straně je ale vyžadováno, aby lidi měli průkazy, kde je jejich fotografie, a tomu se už nikdo nebrání, to je zajímavé, stejně tak se nikdo nebrání tomu, že jej sledují všude průmyslové kamery, a často je záznam i nahráván, nebo je zde odposlouchávání telefonů, a sledování pohybu majitele telefonu.

Jsme digitálně sledování více, než si uvědomujeme, a vůbec se tomu nebráníme, byli vytvořené už programy, na rozeznávání tváří, a tak je naše anonymita už jenom iluzí. Je snadné agresivně napadnout jednoho anonymního paparazzi, který vás drze fotí, a je obtížné napadnout globální digitální kontrolní systém, který vás sleduje jako jedno číslo v systému.

Mnozí si myslí, že jsou na internetu anonymní, to je iluze, tajné služby brzo zjistí, kdo jste, i když se snažíte sebevíce o to být anonymní, vždy se něčím prozradíte! Co je dovoleno mocným, to je zakázáno bezmocným, je snadné zabít mouchu plácačkou na mouchy, a je nemožné zabít parazity, co nám zde díky výhodám vládnou, a neustále nás všechny anonymně digitálně všude sledují, a statisticky vše vyhodnocují, a prý je to pro naše dobro, abychom se měli lépe.